projekt nr 6

6. „Od maluszka do staruszka” Integracja na świeżym powietrzu na Osiedlu USTRONIE w Opocznie


Lokalizacja

Osiedle Ustronie Opoczno
U zbiegu ulic Bukowej, Jarzębinowej, Czeremchowej
Działka nr ewid. 253 o powierzchni 0,6711ha i nr ewid. 254 o powierzchni 0,1991ha obręb 0006 m. Opoczno.

Skrócony opis

Celem projektu jest utworzenie centrum integracji społecznej pod nazwą „Od maluszka do staruszka”
– integracja na świeżym powietrzu na osiedlu USTRONIE w Opocznie polegającego na budowie altany ze stołem i ławkami oraz siłowni zewnętrznej

Opis projektu

Teren ten istnieje na osiedlu od wielu lat i są na nim boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej (na którym organizowane są latem rozgrywki), a od grudnia 2019 również plac zabaw dla dzieci. Gromadzą się na nim licznie dzieci z terenu osiedla a także pobliskich bloków, organizowane są imprezy plenerowe a seniorzy lubią tutaj spacerować. Na dzień dzisiejszy istniejąca infrastruktura jest w bardzo złym stanie technicznym. Ławki oraz stół nie nadają się do użytkowania i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Teren jest na tyle duży, że możliwe jest organizowanie pikników rodzinnych i imprez integracyjnych w plenerze dlatego w tym celu niezbędna jest zadaszona altana ze stołem i ławkami oraz miejsce dla osób dorosłych, które pilnują dzieci bawiące się na placu zabaw i aktywnie spędzających ten czas na siłowni o którą wnioskujemy.
Dzięki realizacji projektu promowane byłoby spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu dla całych rodzin. Podczas zabawy dzieci na placu zabaw, dorośli dbaliby o swoją sprawność fizyczną na siłowni zewnętrznej nie tracąc z pola widzenia swoich pociech.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
11. Altana z ławkami i stołem wraz z utwardzeniem terenu18 414,35 zł
22. Dokumentacja projektowa 2 500 zł
33. Urządzenia siłowni zewnętrzne z montażem– 4szt. (załącznik nr 3)12 375,65 zł
Łącznie: 33 290 zł